Nová škola tesařů byla založena v listopadu 2018 přestěhováním původní školy z Nižněnovgorodské oblasti do Permské oblasti RFR, aby umožňovala dál předávat zkušenosti a tradiční umění výstavby srubů dalším generacím. Toto umění se v Rusku rozvíjelo po stovky let. Škola je určena pro ty, kteří mají vztah k práci se dřevem, tesařskému umění a chtějí se naučit, jak postavit srub. Výuka je zaměřena na tradiční způsoby výstavby srubů s využitím moderních technologií. Ředitelem školy je Vasiliy Nazemnov.

Škola tesařů je součástí společnosti Monivet, jejíž hlavní aktivitou je výstavba srubů v ČR i v zahraničí. Předávané zkušenosti jsou prověřeny letitou praxí a používány i našimi tesaři.

Škola se nachází poblíž města Čajkovskij v Permské oblasti v Ruské federativní republice.

Výuka probíhá v ruském, anglickém nebo německém jazyce. Pokud student neovládá ani jeden z těchto jazyků,  pak je možné zajistit překladatele.Výukový kurz je v délce 4 týdnů, na jehož konci absolvent po složení zkoušky obdrží mezinárodní certifikát. V případě nesplnění písemné zkoušky student obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Náplní kurzu je teorie a praxe výstavby srubů tradičními technologiemi a zejména "post and beam".

Škola tesařů

<< >>

Průběh kurzu

Výuka se koná v učebně školy, v terénu a na stavbách.

Nápní každého kurzu je výuka ruské technologie stavby srubů. Délka kurzu je omezena na maximální povolenou délku víza (1 měsíc).

Osnova:

• Historie srubových staveb
  • Techniky výstavby srubových budov
  • Vlastnosti materiálů
  • Nástroje pro výstavbu srubů
  • Vývoj projektu
  • Příprava stavby
  • Technologie tradičních norských střech
  • Studené a teplé střechy
  • Ochrana dřeva
  • Rekonstrukce dřevěných domů
  • Označení srubových domů a jejich transport na nákladních vozidlech
  • Logistika a instalace domu dle projektu

Cena kurzu je 2 800 € (vč. DPH,  cena kurzu neobsahuje letenku)

Nástroje

Všechny potřebné přístroje a nástroje jsou Vám ve škole k dispozici. Každý student by si měl přivézt ochranný oděv, boty, ochranné brýle a chránič uší.

Kurz je i pro ženy

Průběh výuky a tempo je náročné a kurz svou povahou je určen spíše pro muže, přesto nikoho neodrazujeme. Je však dobré si uvědomit, že pro ženy bude tempo kurzu stejné jako pro muže a tedy hodně náročné.

Ubytování pro ženy je oddělené.

Volný čas a doprovod

Jelikož jsou víkendy volné pak zde vzniká prostor pro poznávání místní ruské kultury a prostředí.

V okolí školy je možné zapůjčit automobil a poznat blízká města. Je zde také možnost nejen pěší turistiky s případným průvodcem. Okolní příroda nabízí uchvatný pohled na běloruské lesy a panenskou přírodu. Pro milovníky rybolovu je zde možnost zapůjčení rybářské výbavy a rybolovu v místních revírech. Večerní odpočinek Vám poté zpříjemní proslulá ruská sauna a její blahodárné účinky na tělo a zdraví.

Účastníci kurzu mohou samozřejmě přijet s doprovodem. V takovém případě je vhodné zvolit pro doprovod ubytování a stravování v blízkém penzionu. V době denní výuky může doprovod plně využívat nabídky místního prostředí a volnočasových aktivit uvedených výše.