Škola tesařůNaučte se tajemství tesařského umění

Ve škole tesařů Vás naučíme vše o výstavbě srubů a hlavně jak srub postavit vlastníma rukama. Jak se stavěli sruby v minulosti a jak výstavbu ovlivnil pokrok a nové technologie. Zjistíte, jak probíhá výstavba srubu od výběru vhodného stromu až po úplné dokončení. Sami si vyzkoušíte, jaký vybrat nejlepší strom a jak ho správně opracovat.

Naučíte se zacházet se všemi tradičními druhy truhlářského nářadí a zjistíte, jak je používat. Prohlédnete si výstavbu srubu ve všech jeho fázích a seznámíte se s lidmi, kteří se tesařskému umění věnují celý život a znalosti převzali od svých předků.

Chceme, aby znalosti výstavby srubů, které se zdokonalovaly po generace, přetrvaly dále a aby se výstavba srubů - tedy ekologická výstavba - dále rozšiřovala.

Jaké možnosti díky kurzu Školy tesařů získáte

• Naučíte se postavit srub vlastníma rukama
  • Získáte znalosti tesařského umění a s mezinárodním certifikátem můžete získat práci v oboru
  • Můžete začít podnikat v oblasti výstavby srubů a my Vám rádi pomůžeme v začátcích
  • Pokud budete dobří, můžete získat práci v našem realizačním týmu ( vždy podle aktuálního stavu obsazenosti pracovních pozic )

Po ukončení kurzu budete vědět vše o výstavbě srubů a srub budete umět postavit. Poznáte technologie výstavby srubů jako je Ruská (Norská, Kanadská, post and beam) a poznáte jaké jsou jejich hlavní znaky.

Pokud budete mít zájem podnikat ve výstavbě srubů, pak Vám můžeme pomoci v začátcích a poradíme Vám, jak překonat prvotní úskalí.

Tento kurz Vám nabízí mnohem víc než jen poznání tajemství tradičního tesařského umění. Poznáte kus ruské kultury a zjistíte jak se zde žije. Našeho kurzu se zůčastňují lidé z celého světa a průběh kurzu je velmi přátelský.

Fotografie z kurzu

<< >>