Škola tesařůNaučte se tajemství tesařského umění

Chcete se naučit stavět dřevěné čluny, lodě nebo loďky?

Pokud Vás výstavba lodí tradičním způsobem zajímá a máte nějaké tesařské znalosti, pak pro vás máme v naší škole tesařů ideální kurz. Od května roku 2014 byl otevřen výukový kurz ruční výstavby lodí. Zkušení tesaři vás provedou kurzem a seznámí vás se všemi detaily stavby dřevěných lodí tradičními technikami. Pod odborným dohledem si vyzkoušíte všechny nástroje a způsoby jejich použití.

Mezi další skvělé schopnosti našich tesařů patří znalost výstavby dřevěných lodí. V oblasti, ze které pocházejí naši tesaři má výstavba lodí stejnou tradici jako výstavba srubů. Tesařská tradice a umění se v Rusku dědí z otce na syna a má dlouhou historii.

V dobách největšího rozkvětu tesařského umění, byla tato  část prohlašována za oblast s nejlepšími tesaři v celém Rusku. Tesařská tradice se zde udržela a proto můžeme stavět skutečné sruby těmi nejlepšími technologiemi.

Naši tesaři vám vyrobí spolehlivý člun či loď v téměř libovolné velikosti a tvaru. Můžete si vybrat druh dřeva či finální odstín přesně podle vaší představy. Lodě lze osadit motorem, plachtou a stěžněm či jinak upravit.

Výroba dřevěného člunu je složitý proces srovnatelný s výstavbou srubu. Zde je velmi důležitá šikovnost tesařů a hlavně zkušenosti. Dobrý tesař vytvoří dobrou loď.

V případě zájmu o kurz nás kontaktujte na tel:. 731 444 295 nebo vyplňte přihláškový formulář a budete následně kontaktováni.