Škola tesařů
 tajemství tesařského umění
CZ| EN| DE| RU
O škole

Nová škola tesařů byla založena listopadu 2017 přestěhováním původní školy z Nižněnovgorodské oblasti z RFR do Minské oblasti Běloruska, aby umožňovala dál předávat zkušenosti a tradiční umění výstavby srubů dalším generacím. Toto umění se v Rusku rozvíjelo postovky let.


Škola je určena pro ty, kteří mají vztah k práci se dřevem, tesařskému umění a chtějí se naučit, jak postavit srub. Výuka je zaměřena na tradiční způsoby výstavby srubů s využitím moderních technologií.


Škola tesařů je součástí firmy Monivet, jejíž hlavní aktivitou je výstavba srubů. Všechny zkušenosti, které zde získáváte jsou prověřeny praxí a používány. Firma Monivet je v posledních letech stále úspěšnější a dynamicky se rozvíjí. Množství zakázek stále roste a výstavba probíhá po celém světě včetně České Republiky.

 

Anatolij Timochov Alexandrovič

Anatolij Timochov Alexandrovič

ředitel školy tesařů v Bělorusku


 

Škola se nachází přibližně 150 km od města Minsk v Minske oblasti ve městě Mjadel.

Výuka probíhá v ruském, anglickém nebo německém jazyce. Pokud student neovládá ani jeden z těchto jazyků,  pak je možné zajistit překladatele.

Výukový kurz je v délce 4 týdnů, na jehož konci absolvent po složení zkoušky obdrží mezinárodní certifikát. V případě nesplnění písemné zkoušky student obdrží osvědčení o absolvování kurzu.
Náplní kurzu je teorie a praxe výstavby srubů tradičními technologiemi.

Kurz je i pro ženy
Kurzů se mohou účastnit i ženy. Škola tesařů je mezinárodní škola a účastní se jí převážně muži. Průběh výuky a tempo je náročné a kurz svou povahou je určen spíše pro muže, přesto nikoho neodrazujeme. Je však dobré si uvědomit, že pro ženy bude tempo kurzu stejné jako pro muže a tedy hodně náročné.
Ubytování pro ženy je oddělené.


Ubytování
Studenti mohou bydlet v penzionu, který se nachází hned vedle budovy školy. Cena ubytování je v ceně kurzu. V okolí se nacházejí obchody, kavárny a restaurace. Součástí ubytování je i kuchyňka s dostatečným vybavením.
V ceně kurzu je strava (snídaně, oběd, večeřw) od pondělí do pátku. O víkendu je v ceně ubytování pouze snídaně, ostatní stravování si klient hradí sám. V místě školy je možné směnit peníze za aktuální kurzy.

 

škola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytováníškola tesařů - ubytování

 

Nástroje
Všechny potřebné přístroje a nástroje jsou Vám ve škole k dispozici. Každý student by si měl přivézt ochranný oděv, boty, ochranné brýle a chránič uší.
  

Výuka
Výuka se koná v učebně školy, v terénu a na stavbách.

Nápní každého kurzu je výuka Ruské technologie stavby srubů. Délka kurzu je omezena na maximální povolenou délku víza (1 měsíc).

 

Osnova:

 • Historie srubových staveb
 • Techniky výstavby srubových budov
 • Vlastnosti materiálů
 • Nástroje pro výstavbu srubů
 • Vývoj projektu
 • Příprava stavby
 • Technologie tradičních norských střech
 • Studené a teplé střechy
 • Ochrana dřeva
 • Rekonstrukce dřevěných domů
 • Označení srubových domů a jejich transport na nákladních vozidlech
 • Logistika a instalace domu dle projektu

Cena kurzu je 2 800 € (vč. DPH,  cena kurzu neobsahuje letenku)

Volný čas

Jelikož jsou víkendy volné pak zde vzniká prostor pro poznávání místní ruské kultury a prostředí. V okolí školy je možné zapůjčit automobil a poznat blízká města Je zde také možnost nejen pěší turistiky s případným průvodcem. Okolní příroda nabízí uchvatný pohled na běloruské lesy a panenskou přírodu. Pro milovníky rybolovu je zde možnost zapůjčení rybářské výbavy a rybolovu v místních revírech. Večerní odpočinek Vám poté zpříjemní proslulá ruská sauna a její blahodárné účinky na tělo a zdraví.

Doprovod

Účastníci kurzu mohou samozřejmě přijet s doprovodem. V takovém případě je vhodné zvolit pro doprovod ubytování a stravování v blízkém penzionu. V době denní výuky může doprovod plně využívat nabídky místního prostředí a volnočasových aktivit uvedených výše.

Bezbolestná laserová epilace v kosmetickém studiu LaserOk. Zemní práce minibagr, odvoz odpadů, sběrný dvůr. Hudebník Milan Valenta.
Copyright 2015 Monivet s.r.o.