Škola tesařů
 tajemství tesařského umění
CZ| EN| DE| RU
O škole
Škola tesařů byla založena 25.Ledna 2006 ředitelem firmy Tajga, aby umožnila předávat zkušenosti a tradiční umění výstavby srubů dalším generacím. Toto prastaré umění bylo zdokonalováno stovky let a je tradiční v oblasti Sokolskoje.
Škola je určena pro ty, kteří mají vztah k práci se dřevem, tesařskému umění a chtějí se naučit jak postavit srub. Výuka je zaměřena na tradiční způsoby výstavby srubů s využitím moderních technologií.
Škola tesařů je součástí firmy Tajga, jejíž hlavní aktivitou je výstavba srubů. Všechny zkušenosti, které zde získáváte jsou prověřeny praxí a používány. Firma Tajga je v posledních letech stále úspěšnější a dynamicky se rozvíjí. Množství zakázek stále roste a výstavba probíhá po celém světě včetně České Republiky.

Dmitrij Valentinovich Zotikov
ředitel firmy Tajga

Škola se nachází v oblasti Sokolskoje (okres Nižný Novgorod), kde jsou umístěny učebny i výrobní závod.

Výuka probíhá v Ruském, Anglickém nebo Německém jazyce. Pokud student neovládá ani jeden z těchto jazyků,  pak je možné zajistit překladatele.

Výukový kurz je v délce 4 týdnů, na jehož konci absolvent po složení zkoušky obdrží mezinárodní certifikát. V případě nesplnění písemné zkoušky student obdrží osvědčení o absolvování kurzu.
Náplní kurzu je teorie a praxe výstavby srubů tradičními technologiemi.

Kurz je i pro ženy
Kurzů se mohou účastnit i ženy. Škola tesařů je mezinárodní škola a účastní se jí převážně muži. Průběh výuky a tempo je náročné a kurz svou povahou je určen spíše pro muže, přesto nikoho neodrazujeme. Je však dobré si uvědomit, že pro ženy bude tempo kurzu stejné jako pro muže a tedy hodně náročné.
Ubytování v prostorách závodu je pro ženy nepříliš vyhovující. Proto zájemkyňím doporučujeme ubytování v blízkém penzionu.

Ubytování
Studenti mohou bydlet na závodě, který se nachází hned vedle výrobního závodu. Pokud má klient zájem může se ubytovat v penzionu, který se nachází 300m od výrobního závodu Tajga. Za penzion se připlácí cca 10 na den (aktuální cena bude sdělena na místě). V okolí se nacházejí obchody, kavárny a restaurace. Součástí ubytování v závodě je i kuchyňka s dostatečným vybavením.
V ceně kurzu je strava (snídaně + oběd) od pondělí do pátku. O víkendu si klient hradí stravu sám. V místě závodu je možné směnit peníze za aktuální kurzy.

Nástroje
Všechny potřebné přístroje a nástroje jsou Vám ve škole k dispozici. Každý student by si měl přivézt ochranný oděv, boty, ochranné brýle a chránič uší.

Výuka
Výuka se koná v učebnách prostoru výrobního závodu. Učebny jsou plně vybaveny a odpovídají standardům. Praktická část výuky probíhá ve výrobním závodě a na stavbách.

Nápní každého kurzu je výuka jedné ze tří tradičních tesařských technologií. Jde tedy o Norskou tech., Kanadskou tech. a Hákovou tech. Jednoměsíční kurz = jedna tesařská technologie. Zájemcům z Evropy na přání zařizujeme sloučení více technologií do jednoho kurzu. Délka kurzu je omezena na maximální povolenou délku víza (1 měsíc).

Osnova:
  • Historie srubových staveb
  • Techniky výstavby srubových budov
  • Vlastnosti materiálů
  • Nástroje pro výstavbu srubů
  • Vývoj projektu
  • Příprava stavby
  • Technologie tradičních norských střech
  • Studené a teplé střechy
  • Ochrana dřeva
  • Rekonstrukce dřevěných domů
  • Označení srubových domů a jejich transport na nákladních vozidlech
  • Logistika a instalace domu dle projektu

Cena kurzu je 2700€
( cena kurzu neobsahuje letenku )

Volný čas

Jelikož jsou víkendy volné pak zde vzniká prostor pro poznávání místní ruské kultury a prostředí. V okolí školy je možné zapůjčit automobil a poznat blízká města. Je zde možnost nejen pěší turistiky i s případným průvodcem. Okolní příroda nabízí uchvatný pohled na ruské lesy a panenskou přírodu. Pro milovníky rybolovu je zde možnost zapůjčení rybářské výbavy a rybolovu v místních revírech. Večerní odpočinek Vám poté zpříjemní proslulá ruská sauna a její blahodárné účinky na tělo a zdraví.

Doprovod

Účastníci kurzu mohou samozřejmě přijet do ruské Tajgy s doprovodem. V takovém případě je vhodné zvolit pro doprovod ubytování a stravování v blízkém penzionu. V době denní výuky může doprovod plně využívat nabídky místního prostředí a volnočasových aktivit uvedených výše.
Také je možné využít nabídky zájezdu Poznej Rusko na týden, která Vám přiblíží krásu místní přírody a kultury Ruské Tajgy.
Motobaterie a autobaterie za příjemné ceny. Stavíme sruby na klíč a srubové domy. Pořádejte webináře online jednoduše - vyzkoušejte prvních 14 dní zdarma!
Copyright 2015 Monivet s.r.o.